witamy profil firmy wybrane zastosowania NMP artykuły i publikacje wybrane referencje kontakt English
Projektowanie układów przepływowych dla małej i średniej hydroenergetyki było tradycyjnie naśladowaniem wdrożeń dokonywanych przez duże przedsiębiorstwa. Rozmiar prac badawczo-rozwojowych poprzedzających opracowanie nowych rozwiązań technicznych powodował, że dotychczas pozostawały one tylko w zasięgu możliwości projektowych największych firm.
Z tej przyczyny wszystkie etapy optymalizacji w projektowaniu określane były przez potrzeby wielkich projektów, których ekonomika i technologia rządzą się innymi prawami niż przedsięwzięcia małej lub średniej skali.

To ograniczenie, charakteryzujące przemysł małych i średnich elektrowni wodnych, może zostać wyeliminowane przez zastosowanie najnowocześniejszych, wysokiej klasy narzędzi wspomagających projektowanie. Ich użycie pozwala na wypracowanie rozwiązań atrakcyjnych inwestycyjnie.
Symulacja przepływu cieczy dokonywana w oparciu o metody Numerycznej Mechaniki Płynów (NMP lub CFD : Computational Fluid Dynamics) stosowana jest w SEi w systemie własnego i komercyjnego oprogramowania, które razem tworzą pracownię projektową sprzężoną z wirtualnym laboratorium hydraulicznym. Cały proces projektowania opiera się interaktywnym projektowaniu kanałów przepływowych (komór dolotowych, spiral, łopatek wirnika i rur ssących) oraz wielopoziomowej weryfikacji na podstawie obliczeń NMP (CFD).

Rozwój nowych technologii podnoszących sprawność energetyczną i efektywność ekonomiczną obiektów hydronergetycznych może być teraz osiągany bez długotrwałych, kosztownych i nie zawsze ujawniających wszystkie zmienne modelowych badań laboratoryjnych.

Firma SEi zrealizowała już szereg przedsięwzięć polegających na zaprojektowaniu i wdrożeniu kompletnych układów turbinowych oraz na modernizacji istniejących obiektów dla różnych klientów.

usługi